top of page

Stres


Stres

Towarzyszy na codziennie. A SCIO – bezbolesna kwantowa terapia Biofeedback i Biorezonans może pomóc.


Medycyna uznaje stres za złożony proces reakcji organizmu na różnorodne wyzwania, napięcia i zmiany w środowisku. Stres może wpływać zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, i jest szeroko badany oraz omawiany w dziedzinach medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, psychologii i naukach behawioralnych. Oto kilka kluczowych punktów, które medycyna podkreśla w kontekście stresu:


1. Reakcja walki lub ucieczki: Stres jest naturalną reakcją organizmu na sytuacje wymagające działania, tzw. reakcję walki lub ucieczki. W takich momentach organizm mobilizuje się, zwiększa produkcję hormonów stresu, takich jak kortyzol i adrenalina, co może zwiększać czujność i gotowość do reakcji.


2. Skutki zdrowotne: Długotrwały stres może prowadzić do negatywnych skutków zdrowotnych, takich jak zwiększone ryzyko chorób serca, zaburzeń snu, zaburzeń psychicznych (np. depresji, lęku) oraz problemów trawiennych.


3. Czynniki stresogenne: Czynniki stresujące mogą być różnorodne i obejmować zarówno wydarzenia życiowe, jak i codzienne trudności. Mogą to być zarówno wydarzenia pozytywne (np. ślub, narodziny dziecka), jak i negatywne (np. utrata pracy, śmierć bliskiej osoby).


4. Indywidualna reakcja: To, co wywołuje stres, może być subiektywne i różnić się w zależności od jednostki. To, co jedną osobę może stresować, dla innej może być źródłem motywacji.


5. Radzenie sobie: Istotne jest rozwijanie zdrowych strategii radzenia sobie ze stresem, takich jak techniki relaksacyjne, aktywność fizyczna, wsparcie społeczne oraz w wielu przypadkach terapia psychologiczna i wspomagająca terapia Biofeedback i Biorezonans.


6. Ochrona zdrowia psychicznego: Znalezienie równowagi między stresem a zdrowiem psychicznym jest kluczowe. Dbałość o zdrowy styl życia, regularny odpoczynek, aktywność fizyczna oraz wsparcie społeczne mogą pomóc w minimalizowaniu negatywnych efektów stresu.


7. Profesjonalna pomoc: W przypadku poważnych problemów zdrowotnych związanych ze stresem, warto skonsultować się z lekarzem, psychoterapeutą lub specjalistą ds. zdrowia psychicznego, terapeutą medycyny kwantowej, aby uzyskać odpowiednią opiekę medyczną i wsparcie.


W ciągu lat nauka nad stresem znacząco się rozwijała. Nowoczesne technologie stale analizują wpływ stresu na organizm ludzki i dostarczają nowe metody zarządzania nim.


SCIO identyfikuje przyczyny stresu i wspiera w powrocie do zdrowia fizycznego i psychicznego! SCIO analizuje 11000 różnych parametrów, redukuje stres, leczy zaburzenia i powiązane problemy zdrowotne, aby jak najszybciej i skutecznie powrócić do pełni zdrowia fizycznego i psychicznego.


Terapia SCIO może odbywać się w gabinecie lub na odległość.


Serdecznie zapraszam

Anna Radziszewska.2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


  • You Tube
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
bottom of page