top of page

Terapia Uzależnień

Zaktualizowano: 28 sie 2023

Terapia uzależnień w SCIO


Każda terapia SCIO – Biofeedback i Biorezonans wspiera klientów w jak najszybszej i najskuteczniejszej drodze do zdrowia i dobrostanu.


W przypadku pracy z uzależnieniem, nałogiem – to nie będzie tylko jedna terapia SCIO, a kompleksowy i wieloetapowy proces, który wymaga czasu, zaangażowania i ciągłego wysiłku. Czasami możesz łatwo porzucić nałóg, ale kluczem do sukcesu jest kontynuowanie zdrowych nawyków i strategii nawet po zakończeniu intensywnej terapii. Klienci odnoszą sukcesy, gdy ich zaangażowanie to 50%, a drugie 50% to dobranie odpowiednich narzędzi terapii SCIO – Biofeedback i Biorezonans.


Dlaczego tak trudno wyjść z nałogu ?

Popadanie w nałogi jest złożonym procesem, który wynika z interakcji wielu czynników biologicznych, psychologicznych, społecznych i środowiskowych. Oto kilka głównych przyczyn, które mogą przyczynić się do powstawania uzależnień:


Działanie mózgu: Wiele substancji uzależniających, takich jak alkohol, narkotyki, nikotyna czy słodycze, wpływa na ośrodkowy układ nerwowy, modyfikując działanie neuroprzekaźników, takich jak dopamina. Dopamina jest związana z odczuciem przyjemności i nagrody. Substancje uzależniające mogą powodować wydzielanie dużych ilości dopaminy, co sprawia, że osoba doświadcza silnego uczucia przyjemności. To działanie wzmacnia chęć kontynuowania spożycia substancji, co może prowadzić do uzależnienia.


Czynniki psychologiczne: Osoby z pewnymi cechami osobowości, takimi jak impulsywność, skłonność do ryzyka, niska samoocena czy trudności w radzeniu sobie ze stresem, mogą być bardziej narażone na uzależnienia. Uzależnienie może także służyć jako sposób radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi lub traumami.


Czynniki środowiskowe: Środowisko, w którym żyje jednostka, może wpływać na ryzyko uzależnienia. Wpływają na to m.in. rodzina, grupy rówieśnicze, dostępność substancji uzależniających i normy społeczne.


Fizyczne efekty odstawienia: Po pewnym czasie stosowania substancji uzależniających organizm może ulec przyzwyczajeniu do ich działania. W efekcie, przerwanie spożycia substancji może prowadzić do nieprzyjemnych objawów odstawienia, które zachęcają do kontynuowania używania w celu złagodzenia tych objawów.


Pierwsze doświadczenia: Osoby, które mają pozytywne doświadczenia związane z substancją lub zachowaniem uzależniającym, mogą łatwiej popadać w nałóg. Pierwsze doświadczenia mogą być bardzo silnie nagradzające, co sprawia, że osoba dąży do ich powtórzenia.


Presja społeczna: Naciski społeczne, chęć bycia akceptowanym przez grupę czy chęć dostosowania się do norm społecznych mogą skłaniać osoby do zażywania substancji uzależniających lub angażowania się w zachowania uzależniające.


Stres i trudności życiowe: W obliczu stresu, problemów emocjonalnych lub trudności życiowych, osoby mogą sięgać po substancje uzależniające jako sposób radzenia sobie lub ucieczki od problemów.


Jak pracuje SCIO, aby wesprzeć klientów w uwolnieniu się od uzależnienia?


Zrozumienie przyczyn: SCIO pomaga dotrzeć do podświadomości i identyfikuje czas i rodzaj wyzwalaczy, które prowadziły do nałogu. Czy to było związane z stresem, traumą, niską samooceną czy innymi czynnikami? Rozpoznawanie tych wyzwalaczy pozwoli na wcześniejsze reagowanie i unikanie niebezpiecznych sytuacji.


Terapia długoterminowa: Pierwszym krokiem jest zaakceptowanie faktu, że masz problem z nałogiem i zobowiązanie się do jego rozwiązania. Właściwa motywacja i determinacja są kluczowe. SCIO pomaga zredukować wewnętrzny stres, zmniejszyć opór przed zmianą, zneutralizować trudne emocje: poczucie winy czy wstydu.


Stymulacja mózgu – kluczową falą SCIO jest fala miłości i zbudowanie nowych połączeń, które przyspieszą proces wyjścia z uzależnienia. SCIO cały czas wysyła fale różnych częstotliwości i monitoruje reakcje organizmu, dzięki temu na bieżąco częstotliwości są korygowane i dobierane adekwatnie do odpowiedzi organizmu i ustalonego celu terapii.


Detoksykacja: W przypadku uzależnienia od substancji psychoaktywnych, często konieczne jest przejście przez szeroko pojęty proces detoksykacji, aby oczyścić organizm z toksyn, patogenów, metali ciężkich, elektro smogu i zminimalizować objawy odstawienia. Dodatkowo skuteczna praca opiera się na różnych formach pracy z emocjami, mentalnym nastawieniem, które pomagają osobie uzależnionej uwolnić się od starych schematów mentalnych, emocjonalnych czy żywieniowych.


Wzmocnienie energetyczne – podczas każdej terapii SCIO wzmacnia energetycznie cały organizm, system czakr, przepływ energii w meridianach, oczyszcza aurę, tak aby jak najgłębiej ciało przyjmowało impulsy i było gotowe na długoterminową terapię. SCIO to medycyna kwantowa, cybernetyczna, która wykorzystuje wiele modułów i terapii, aby jak najlepiej służyć człowiekowi.


Zalecenia SCIO, w celu kontynuowania skutecznej terapii:

Wsparcie społeczne: Obejrzyj swoje otoczenie i zbuduj wsparcie społeczne. To mogą być bliscy, przyjaciele, grupy wsparcia czy ludzie, którzy mogą cię motywować do pozostawania w trakcie wyjścia z nałogu.


Zmiana stylu życia: Zadbaj o zdrowy styl życia, który wspiera twoje cele. To obejmuje regularną aktywność fizyczną, zdrową dietę, odpowiednią ilość snu i unikanie sytuacji związanych z nałogiem.


Rozwijanie zdrowych zainteresowań: Poszukaj nowych zainteresowań, które mogą zająć czas i uwagę, zmniejszając chęć powrotu do nałogu.


Rozwój osobisty i świadomość zagrożeń: Chęć powrotu do nałogu jest częścią procesu wyjścia z uzależnienia. Ważne jest, aby nie poddawać się w przypadku nawrotów, ale zamiast tego wykorzystywać je jako okazję do nauki i doskonalenia swoich strategii radzenia sobie w takich sytuacjach.


Cele i nagrody: Świętuj małe sukcesy: Doceniaj i nagradzaj siebie za osiągnięcia na drodze do wyjścia z nałogu. To może dodatkowo motywować cię do kontynuowania wysiłków. Będą chwile trudności, ale ważne jest, aby być cierpliwym i wytrwałym.


Warto podkreślić, że skuteczność terapii uzależnień może się różnić w zależności od osoby i rodzaju uzależnienia. Kluczowym elementem jest gotowość i zaangażowanie osoby uzależnionej w proces terapeutyczny.


Wspieram z miłością

Anna Radziszewska

Terapeuta SCIO Biofeedback i Biorezonans

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Hozzászólások


  • You Tube
  • Facebook
  • Whatsapp
  • Instagram
  • Linkedin
  • Twitter
bottom of page