top of page

SCIO Biofeedback i Biorezonans - Nowatorskie Rozwiązanie w Leczeniu Bólu


Co wywołuje ból w ciele ?

Wiele różnych czynników i stanów zdrowotnych. Oto niektóre z najczęstszych przyczyn bólu:

 1. Uszkodzenia tkanek: Ból może wynikać z urazów, skręceń, zwichnięć, siniaków, oparzeń, złamań i innych uszkodzeń tkanek.

 2. Stany zapalne: Zakażenia i stany zapalne, takie jak zapalenie stawów, zapalenie mięśni, zapalenie skóry czy zapalenie narządów wewnętrznych, mogą prowadzić do bólu.

 3. Choroby przewlekłe takie jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, nadciśnienie tętnicze i wiele innych, mogą powodować ból jako skutek uboczny lub związek z chorobą.

 4. Stres, napięcie emocjonalne i depresja mogą powodować ból ciała, szczególnie w okolicach mięśni i stawów.

 5. Problemy układu kostno-stawowego: Choroby takie jak osteoporoza, artretyzm, zwyrodnienie stawów i inne zaburzenia układu kostno-stawowego mogą prowadzić do bólu w stawach i kościach.

 6. Zaburzenia neurologiczne takie jak migrena, nerwobóle, neuropatia czy neuralgia, mogą wywoływać ból o charakterze neurologicznym.

 7. Napięcie mięśniowe: Nadmierne napięcie mięśni, zwane również bolesnymi napięciami mięśniowymi, może wywoływać ból, szczególnie w okolicach szyi, pleców i ramion.

 8. Zmiany hormonalne, takie jak bóle menstruacyjne, mogą powodować ból u kobiet.

 9. Niewłaściwa postawa i ergonomia: Długotrwała niewłaściwa postawa lub źle dostosowane stanowisko pracy mogą prowadzić do bólu kręgosłupa, pleców i innych obszarów ciała.

 10. Inne czynniki takie alergie, nietolerancje pokarmowe, infekcje, nadużywanie substancji, czynniki środowiskowe czy genetyka, także mogą mieć wpływ na ból ciała.

Warto pamiętać, że ból jest sygnałem alarmowym organizmu, który informuje, że coś jest nie w porządku. Jeśli doświadczasz bólu, szczególnie jeśli jest on przewlekły lub nasilający się, zawsze zaleca się konsultację z lekarzem lub odpowiednim specjalistą, aby określić jego przyczynę i odpowiednie leczenie.


Jak może pomóc SCIO Biofeedback i Biorezonans?

SCIO ma za zadanie monitorować i analizować elektromagnetyczne sygnały w ciele pacjenta, a następnie dostosowywać te sygnały w celu przywrócenia równowagi energetycznej organizmu.


Biorezonans to metoda terapeutyczna wykorzystująca naturalne promieniowanie generowane przez komórki organizmu. Każda komórka działa jak mały elektromagnes, emitujący wokół siebie pole magnetyczne. Choć to pole jest niewielkie, suma pól wszystkich komórek tworzy charakterystyczny wzorzec pola magnetycznego dla danej tkanki lub narządu.


Zdrowe komórki wydają inne sygnały elektromagnetyczne (o odmiennym polu magnetycznym) niż te, w których zachodzą procesy chorobowe.


W terapii Biorezonansu zaburzone pole magnetyczne jest odbierane za pomocą urządzenia. Urządzenie to odczytuje to pole, a następnie transformuje nieprawidłowe drgania (odbicie ich) w drgania terapeutyczne, które są harmoniczne. Te drgania są następnie przesyłane z powrotem do organizmu klienta. Elektromagnetyczne pole klienta natychmiast reaguje na odpowiednio dopasowany sygnał terapeutyczny. Ten proces powtarza się w bardzo krótkim czasie. W efekcie patologiczne sygnały w organizmie są redukowane lub wygaszane.


To prowadzi do redukcji lub całkowitego wyeliminowania patologicznych drgań elektromagnetycznych, co w rezultacie normalizuje funkcje organizmu i eliminuje ból i zmiany chorobowe.


W bardziej zrozumiały sposób, klient jest podłączany do aparatu, który zbiera drgania elektromagnetyczne z chorego obszaru i przetwarza je na odpowiednie drgania. Drgania nieprawidłowe są tłumione, a prawidłowe są wzmacniane, po czym wracają do organizmu pacjenta. Działanie terapeutyczne odbywa się w samym organizmie klienta, a nie w urządzeniu.


A czym wyróżnia się SCIO Biofeedback i Biorezonans :

 1. Pomiar elektromagnetycznych sygnałów: Urządzenie SCIO ma elektrody, które służą do pomiaru elektromagnetycznych sygnałów emitowanych przez organizm. Pomiar może odbywać się w gabinecie lub na odległość.

 2. Analiza sygnałów: SCIO analizuje te sygnały i jest w stanie zidentyfikować nieprawidłowe wzorce sygnałów, które są związane z bólem lub innymi problemami zdrowotnymi.

 3. Terapia i Biofeedback: Po zidentyfikowaniu nieprawidłowych wzorców sygnałów, SCIO jest programowane, aby generować bardzo precyzyjnie dobrane częstotliwości, które działają łagodząco na zmiany chorobowe, dążąc do ich ostatecznej eliminacji. SCIO działa z wysoką dokładnością na miejsce objęte chorobą. Dodatkowo, efekty terapeutyczne są wzmocnione przez zastosowanie dodatkowych programów, który działają bezpośrednio na przyczynę bólu, czyli np. likwidują stan zapalny, eliminują obciążenia grzybicze lub bakteryjne.

 4. Biofeedback: W trakcie terapii SCIO można również monitorować reakcje organizmu na generowane sygnały, co pomaga w dostosowaniu terapii.

 5. Kompleksowość. Równowaga jest przywracana w całym organizmie, a nie tylko punktowo w narządzie zmienionym chorobowo.

W medycynie konwencjonalnej leczenie bólu często polega na stosowaniu środków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych. Jednak długotrwałe stosowanie takich leków może negatywnie wpływać na organizm i prowadzić do szeregu skutków ubocznych, a nawet zakończyć się uzależnieniem.


Ja oferuję kompleksową diagnostykę przyczyn chorób i bólu, szczególnie w narządach ruchu: takich jak zapalenie stawów, bóle kości, zwyrodnienie kręgosłupa, rwa kulszowa oraz ocenę stanu organizmu i narządów wewnętrznych. Terapie i testy przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia SCIO Biofeedback i Biorezonans przeprowadzam w gabinecie i na odległość. Terapia SCIO nie tylko łagodzi ból, redukuje stres ale także sprzyja regeneracji uszkodzonych tkanek. W leczeniu uwzględniam również możliwość zakażenia bakteriami takimi jak Borrelia, Yersinia i Mycoplasma.


Terapia przeciwbólowa z wykorzystaniem urządzenia SCIO jest nieinwazyjna, bezbolesna, nie wywołuje skutków ubocznych i nie koliduje z innymi formami leczenia. W przypadku przewlekłego bólu zalecam przeprowadzenie kilku sesji terapeutycznych, aby osiągnąć satysfakcjonujący i trwały efekt.


Wspieram z miłością

Anna Radziszewska

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Hozzászólások


 • You Tube
 • Facebook
 • Whatsapp
 • Instagram
 • Linkedin
 • Twitter
bottom of page